هدف‌گذاری برای تولید 200 هزار خودرو بر روی پلتفرم تعاون

تولید 3 مدل سدان ، دو محصول هاچ بک ، 2 مدل پیکاپ ، دو مدل خودرو کراس و 2 مدل خودرو برقی را پروژه های تعریف شده بر روی این پلتفرم است که تاکنون طراحی مفهومی آن انجام شده و در مراحل ساخت محصول قرار داریم.

مدیر پروژه پلتفرم تعاون از هدف گذاری برای تولید 11 محصول و 200 هزار خودرو در سال بر روی پلتفرم تعاون خبر داد و گفت: به زودی 50 محصول با هدف اخذ استانداردهای لازم توسط گروه صنعتی چکاد تولید می شود.

ابوالفضل خلخالی در نشست خبری گروه صنعتی چکاد ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص پروژه پلتفرم ملی تعاون، سرمایه گذاری صورت گرفته برای تولید این پلتفرم را بیش از 11 هزار میلیارد تومانی اعلام کرد و افزود : در طراحی پلتفرم ملی تعاون نزدیک به 20 میلیون دلار سرمایه گذاری شده است و بر اساس هدف گذاری ها سالیانه 200 هزار دستگاه خودرو بر روی این پلتفرم تولید خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمام سرمایه گذاری در بخش طراحی و تولید پلتفرم تعاون به صورت مستقیم توسط گروه صنعتی چکاد انجام شده است، ابراز امیدواری کرد: با کمک تعاونی قطعه سازان شاهد حضور سایر قطعه سازان جهت سرمایه گذاری در این پروژه باشیم.

تولید 11 محصول بر روی پلتفرم تعاون

وی با توجه به تولید 11 محصول بر روی پلتفرم تعاون گفت : تولید 3 مدل سدان ، دو محصول هاچ بک ، 2 مدل پیکاپ ، دو مدل خودرو کراس و 2 مدل خودرو برقی را پروژه های تعریف شده بر روی این پلتفرم است که تاکنون طراحی مفهومی آن انجام شده و در مراحل ساخت محصول قرار داریم.

مدیر پروژه پلتفرم تعاون در ادامه به مشکلات صنعت خودرو در کشور پرداخت و با اشاره به مداخله دولت در این صنعت تاکید کرد: راهکار برون رفت صنعت خودرو از چالش ها و بحران های فعلی ، حمایت از خودروسازان خصوصی است.

خلخالی افزود: برای شکوفایی صنعت خودرو باید تولید خودرو به خصوص در بخش خصوصی افزایش یابد
وی همچنین به توانمندی و دانش فنی بالای کشور در صنعت خودرو ایران اشاره و اذعان داشت: چنانچه نیاز صنعت کشور به سمت مراکز تحقیقاتی سوق یابد بی شک بسیاری از توانمندی ها در حوزه طراحی و تولید پاسخ گوی صنعت کشور است اما مساله اصلی لزوم مدیریتی منسجم است که می تواند دانش فنی را به پروژه های صنعتی و اقتصادی تبدیل کند.

بهره گیری از توانمندی زنجیره تامین داخلی در پروژه ملی تعاون

در ادامه این نشست علی یکه فلاح موسس و رئیس هیات مدیره گروه صنعتی چکاد ضمن اشاره به توانمندی بالای صنعت قطعه سازی در کشور اظهار داشت: امروز در داخل کشور دارای یک زنجیره تامین بسیار قدرتمند وقوی هستیم چنانچه در پروژه پلتفرم ملی تعاون با زیر ساخت ها و توانمندی قطعه سازان داخلی ایجاد شده است .
وی تاکید کرد : امیدواریم با زیرساخت های موجود در صنعت قطعه سازی کشور و تعامل خوب صنعت و دانشگاه خودرویی در شان مردم ایران تولید و به بازار عرضه نماییم.

وی همچنین در خصوص همکاری با شرکتهای خارجی و استفاده از توانمندی و تجربیات آنها در پروژه ملی تعاون گفت: از نکات مهم در جریان طراحی پلتفرم بکار گیری فن آوری جدید و به روز است و به همین منظور در تلاشیم تا از تجربیات شرکتهای اروپایی که در صنعت خودرو پروژه های موفقی را اجرایی کردند ، استفاده نماییم.

در ادامه نادر وهاب آقایی مدیرعامل هلدینگ چکاد نیز بخشی از مشکلات کیفی در صنعت خودرو عدم سفارش گذاری قطعات جدید از سوی خودروسازان دانست و گفت: زمانی که شرکت های مادر از زنجیره تامین محصول جدید نمی خواهند این مساله در کیفیت تولید و بحران در این بخش تاثیر می گذارد روندی که امروز در صنعت خودرو بروز کرده است.

راه اندازی فروشگاه آنلاین فروش قطعات چکاد پارت

وی بخشی از شکوفایی صنعت قطعه سازی را حاصل تعامل گذشته با خودروسازان خارجی اعلام کرد و خاطر نشان کرد: با تولید قطعات جدید و عرضه محصولات به روز و جدید مسلما قطعه سازان نیز در مسیر شکوفایی قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل هلدینگ چکاد در ادامه از راه اندازی فروشگاه آنلاین چکاد پارت در حوزه فروش قطعات خبر داد و اظهار داشت: این پلتفرم با سرمایه گذاری بسیار عظیمی ایجاد شده است و ظرف دو ماه آینده رسما معرفی و راه انداری می شود.

وهاب آقایی در پایان با اشاره به تفاوت و تمایز فروشگاه های آنلاین فروش قطعات گروه صنعتی چکاد با سایر فروشگاههای آنلاین در کشور، تصریح کرد: «چکاد پارت» محلی برای فروش قطعات با کیفیت خودرو خواهد بود وسایر قطعه سازان و تامین کنندگان نیز امکان عرضه محصولات خود را در این پلتفرم خواهند داشت.

منبع: عصر ایران