سدان YP110؛ رقیب ساینا از گروه آریان خودرو

شرکت خصوصی آریان خودرو در جریان برگزاری نمایشگاه تحول صنعت خودرو از سدان سدان YP110 رونمایی کرد. تصاویر و ویدیوی این خودرو را ببینید.

شرکت آریان خودرو در جریان برگزاری نمایشگاه تحول صنعت خودرو از سدان تازه‌وارد خود به نام YP110 رونمایی کرده است. ساخت و تولید چنین خودرویی می‌تواند پیشرفت خوبی برای خودروسازان خصوصی باشد؛ چرا که برای اولین بار خودروسازی به جز ایران خودرو و سایپا محصولی جدید و ملی رونمایی کرده است.

رونمایی از سدان YP110 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو

از آنجایی که شرکت آریان خودرو با همکاری دانشگاه علم و صنعت این محصول را ساخته، پلتفرم آن را مهندسان این دانشگاه طراحی و تولید کرده‌اند. همچنین گفته شده این شرکت چندین خودروی دیگر را روی پلتفرم YSF1 سوار خواهد کرد. در ادامه به معرفی مشخصات فنی و امکانات رفاهی سدان YP110 خواهیم پرداخت.

به لحاظ ابعاد این خودرو ۴۰۹۰ میلی‌متر طول، ۱۶۹۰ میلی‌متر عرض و ۱۴۹۰ میلی‌متر ارتفاع دارد. همچنین فاصله محوری این سدان جذاب 2425 میلی‌متر خواهد بود. وزن سدان آریان خودرو 1050 کیلوگرم تخمین زده شده است. YP110 مجهز به یک پیشرانه 1.5 لیتری 4 سیلندر است که می‌تواند قدرت 105 اسب بخار و گشتاور 140 نیوتن‌متر را تولید کند.

سیستم ترمز جلو و عقب سدان YP110 از نوع دیسکی و همچنین مجهز به ABS، EBD و EBS شده است. از امکانات ایمنی خودرو می‌توان به سیستم فرمان برقی و سیستم تعلیق جلو مک فرسون اشاره کرد. امکانات رفاهی این خودرو عبارتند از:

آینه‌های جانبی برقی، شیشه‌های برقی، صفحه نمایشگر، بلندگو، تنظیم صندلی دستی، چراغ قابل تنظیم، چراغ خوش‌آمدگویی، کروز کنترل، کیسه هوای راننده، کیسه هوای سرنشین جلو، سیستم ضد سرقت یا ایموبیلایزر، قفل مرکزی، چراغ مه‌شکن، چراغ خطر سوم، جا لیوانی، ساعت دیجیتال، در باز کن باک و صندوق عقب از داخل ماشین.

منبع: گجت‌نیوز